منهول پلی اتیلن

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  آدمرو (منهول ) گودالی است که تاسیسات زیرزمینی (مثل شبکه های فاضلاب ، شبکه های گاز ، کابلهای مخابراتی و برق و انتقال آب و جمع آوری آبهای سطحی و …) را به سطح زمین متصل می کند و توسط آن امکان دسترسی به این تاسیسات جهت هرگونه عملیات میسر میشود.این گودال به اندازه کافی بزرگ باشد تا امکان حرکت یک انسان درون آن فراهم شود.مهمترین کاربرد آدمروها را میتوان ایجاد ایستگاههای دسترسی به نقاط مختلف شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب و یا دیگر تاسیسات دانست که امکان بازرسی خطوط ، تهویه طبیعی و نیز تعمیر و نگهداری را فراهم می آورد پر استفاده ترین منهول ، منهول های پلی اتیلنی هستند که در کاربردهایی نظیر موارد زیر استفاده می شوند:
  انتقال فاضلاب
  در فاضلاب گاز سولفید هیدروژن وجود دارد که با تبدیل شدن به اسید سولفوریک ، تبدیل به اصلی ترین دلیل ایجاد خوردگی در منهول بتی و آجری می شود. اما به دلیل خاصیت ضدخورندگی پلی اتیلن ، منهولهای پلی اتیلنی در مقابل این اسید مقاومت می کند.همچنین به علت چغرمگی پلی اتیلن ، منهولهای پلی اتیلنی در برابر نیروهای وارد شده تغییر فرم مناسب داده و دچار ترک خوردگی نمی شوند.این خصوصیات منهول های پلی اتیلنی را تبدیل به تنها گزینه قابل اطمینان در مقابل هرگونه خوردگی و نشت می نماید و هزینه ها را از جهت تعمیر و نگهداری به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.ضمناً بعلت انعطاف منهول های پلی اتیلنی در مقایسه با منهولهای آجری و بتنی در اثر زلزله کمترین آسیب را می بیند و در زمان وقوع حوادث قابل بهره برداری خواهند بود.
  در خطوط انتقال فاضلاب ، در محل تغییر مسیر خط انتقال فاضلاب یا تغییر اندازه لوله های فاضلاب ترجیح داده می شود به جای اتصال مستقیم دو لوله ، از منهول استفاده شود.

  حوضچه و یا منهول ها به منظور جمع آوری فاضلاب و به عنوان دریچه بازدید و شستشوی مسیر استفاده می گردند.

   جنس بدنه اصلی منهول از لوله پلی اتیلن با پروفیل خاص که از استحکام بالاتری نسبت به پروفیلهای دیگر برخوردار است استفاده میشود. دریچه آدم رو، پلکانها، سکوی استقرار و بازدید برای اپراتور، همگی از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند.
  منهول ها در کلیه ابعاد و با ورودی و خروجی های متفاوت و دریچه بازدید با اقطار مورد نظر مشتری ارائه می شوند.
  ورودی و خروجی ها توسط فلنج یا ساکت اسپیگوت (نری و مادگی) متصل می گردند.
  واشرهای مخصوص، آب بندی لازم در تغییر ارتفاع منهول ها را فراهم می نماید.

  در استفاده از منهول پلی اتیلنی هزینه های بسیاری کاهش داده می شود به عنوان مثال هزینه اجرا و کارگذاری بسیار کمتر از نمونه سنتی بتنی است.

  نصب نمونه بتنی بسیار سخت تر و زمان بر تر است و نیاز به نیروهای انسانی زیاد تری نسبت به نمونه پلی اتیلنی است.

  اگر از منهول پلی اتیلن استفاده کنید می توانید به راحتی خیالتان را از بابت حلال ها و گازهای شیمایی و نشت آن ها و اثر روی آن و بدنه منهول راحت کنید. این مزیت در نوع بتنی نیست.

  هنگام کار گذاری نمونه بتنی باید از ماشین آلات بزرگ و سنگین استفاده کنید که خوشبختانه برای نمونه پلی اتیلنی این محدودیت وجود ندارد.

  نمونه پلی اتیلنی دارای طول عمربسیار بیشتری هستند و در مکان های مرطوب دچار پوسیدن نمی شوند.

  نگهداری از این مورد در مناطق مختلف بسیار راحت تر بوده و این مدیون بدنه صاف منهول است.

  بدنه های منهول پلی اتیلن کاملا آب بندی شده و امن می باشند و هیچ گونه ماده اضافی از بدنه آن به داخل نشت نمی کند.

  اگر پس از اتمام پروژه نیاز به افزایش طول منهول داشتید می توانید به راحتی این کار را انجام دهید در صورتی که در نمونه بتنی این امکان وجود ندارد.

  برای درست کردن منهول بتنی مستلزم صرف زمان زیادی هستید ولی برای نمونه منهول پلی اتیلن این محدودیت وجود ندارد.

   

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 4 آذر 1396 ساعت: 12:09
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها